Actualitate

Ce rost are o stradă care nu duce la biserică ?

13997

Ce rost are o viaţă fără Hristos?

Ce rost are o carieră fără Dumnezeu?

Ce rost are o veşnicie fără Dumnezeu?

  “Uitând cele ce sunt în urma mea, şi tinzând către cele dinainte, alerg la ţintă, la răsplata chemării de sus, a lui Dumnezeu, întru Hristos Iisus. .” (Filipeni 3, 14)  

Doamne, dă-mi putere şi înţelepciune să decid că "strada" vieţii mele să ducă la Tine!


Articole Asemănătoare
209

Osândirea duhovnicului

Îți osândeşti pe duhovnicul tău în faţa prietenului, în casa ta, pre­tutindeni unde ţi se dă ocazia (în timp ce în faţa lui taci), deoarece după pă­rerea ta a făcut o greşeală. Prin urma­re, tu, care-l osândeşti, şi pentru fap­tul că-l osândeşti, nu faci un păcat? Desigur! Şi cine face păcatul cel mai mare? Duhovnicul […]

Articole postate de același autor
380

Nu se poate să devenim desăvârşiţi fără suferinţă

In vremurile de odinioară, eremiţii obişnuiau să se trezească la miezul nopţii şi să săvârşească slujba de noapte. În continuare, dimineaţa, după ce se lumina de ziuă, săvârşeau Dumnezeiasca Liturghie. Chiar şi acum, la multe mănăstiri de la Sfântul Munte, slujba de dimineaţă, în special Liturghia, începe abia după ce răsare soarele. Deja la ultima […]