Actualitate

Vă aşteptăm la o slujbă arhierească la Biserica „Întâmpinarea Domnului”, USM

607

Vă invităm la data de 4 decembrie 2019, la o slujbă arhierească la Biserica "Întâmpinarea Domnului", USM.

Miercuri, ora 8.45, va fi întâmpinat la biserica studenţească din incinta USM, Preasfinţitul Episcop Ioan, vicar mitropolitan, care va oficia Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie prilejuită prăznuirii Intrării în Biserică a Maicii Domnului.

Totodată, va fi adusă spre închinare icoana şi părticele din moaştele Sfântului Ioan Botezătorului de la Mănăstirea Sireți. 

Vă aşteptăm cu drag!


Articole postate de același autor
34

Adevăratul duhovnic trebuie să aplice leacurile potrivite

Arta duhovnicească, de care vorbește Sfântul Ioan Casian, este „cea mai grea dintre toate” și de aceea ea are nevoie de învățător, pentru că este „ascunsă și nevăzută și numai de inima curată poate fi văzută. Neizbutirea în această artă nu aduce, potrivit lui, numai paguba vremelnică, în această lume, ci și moartea veșnică a […]