Actualitate

Un bărbat din capitală, recent ieşit din puşcărie, a pornit din nou pe calea greşită. Acesta a furat din zeci de biserici pe parcusul unei luni de zile

1859

Un bărbat din capitală, recent ieşit din puşcărie, a pornit din nou pe calea greşită. Acesta a furat din zeci de biserici, din mai multe raioane din ţară, pe parcusul unei luni de zile. 

Potrivit poliţiei, bărbatul a ieşit din puşcărie luna trecută, iar pe parcursul acestei luni, cât a fost în libertate, s-a apucat din nou de lucrurile pentru care a fost condamnat.

Bărbatul în vârstă de 44 de ani a intrat in zeci de biserici din raioanele Străşeni, Ungheni, Hânceşti, Rezina şi a furat de acolo produse alimentare şi bani. Valoarea bunurilor furate se ridică la peste 30 de mii de lei.

Pe cazuri au fost pornite mai multe cauze penale, iar făptaşul a fost reţinut pentru 72 de ore. La moment se adună probe şi se stabileşte dacă bănuitul nu este implicat şi în alte cazuri.

 

Sursa: protv.md


Articole postate de același autor
1479

Duminica a XVI-a după Cincizecime prăznuită la Catedrala episcopală „Adormirea Maicii Domnului” din municipiul Soroca

În Duminica a XVI-a după Cincizecime (a Pescuirii minunate), Preasfințitul Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan, a liturghisit la Catedrala episcopală „Adormirea Maicii Domnului” din municipiul Soroca. În cuvântul de învățătură rostit după citirea pericopei evanghelice de la Sfântul Evanghelist Luca, Episcopul Ioan a vorbit despre înțelesurile adânc duhovnicești și simbolice ce reies din chemarea […]