Actualitate

Te Deum de mulțumire la Direcția Municipală pentru Protecția Drepturilor Copilului

2754

Vineri, 22 decembrie, la finele anului calendaristic angajații Direcției Municipale pentru Protecția Drepturilor Copilului au solicitat o rugăciune de mulțumire pentru toate binefacerile revărsate asupra instituției și a celor care sunt binefeciarii ei – copiii.

Slujba de mulțumire și de binecuvântare a Direcției a fost oficiată de către prot. Octavian Moșin, preot spiritual al instituției.

Fiecare angajat al Direcției a primit în dar câte o Biblie și a fost îndemnat să parcurgă fiecare cuvânt inspirat de Dumnezeu spre înțelepțirea vieții și bunul mers pe calea mântuirii.

Dna Rodica terehovschi, șef interimar al DMPDC, a mulțumit părintelui pentru grijă și dragoste împărtășită față de toți angajații și beneficiarii instituției, menționând că acordul de colaborare între Direcția municipală și Mitropolia Moldovei va fi sprijinit și în continuare, deoarece doar credința este elementul forte prin care depășim toate obstacolele vieții.


Articole postate de același autor
2729

Întâistătătorul a oficiat sfințirea capelei militare „Minunea Sf. Arhanghel Mihail” din incinta unității militare 1002 DTC, MAI

  Miercuri, 13 iulie, ÎPS Mitropolit Vladimir a poposit la capela militară „Minunea Sf. Arhanghel Mihail” din incinta unității militare 1002 DTC, MAI, din Capitală. Serviciul divin a început cu sfințirea capelei militare, după care a urmat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie. Întâistătătorului BOM i-au coliturghisitt Preacuviosul Arhimandrit Nicolae (Roșca), Președintele Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în […]