Actualitate

O biserică din raionul Drochia, spartă de mai mulţi indivizi

2984

Au forţat uşa bisericii şi au furat în jur de 5000 de lei. Este vorba de mai multe persoane necunoscute, care au jefuit locaşul sfânt din localitatea Mândâc, raionul Drochia.

Potrivit poliţiei, totul a avut loc azi noapte. Mai mulţi indivizi necunoscuţi au spart lacătul bisericii şi au furat 5000 de lei.

Anchetatorii sunt acum la faţa locului şi încearcă să afle dacă suspecţii au sustras şi alte obiecte preţioase.

Dacă vor fi găsiţi, indivizii riscă până la şapte ani de închisoare.

Sursa: http://jurnal.md/


Articole Asemănătoare
70

„Smerenie este să vrei slava lui Dumnezeu și nu slava ta”

Unde este simplitate, acolo se odihnește Dumnezeu. Pe cei complicați Dumnezeu nu îi voiește. Când umbrește harul lui Dumnezeu pe om, atunci omul, oriunde s-ar afla, nu se vatămă, fiindcă are rugăciunea minții, autoconcentrarea și nu primește gândurile, cu învoirile cărora ajungem la cădere. Cincizeci de ani în Sfântul Munte am avut amintirea morții. Acum […]

Articole postate de același autor
182

7 sfaturi pentru fiica mea (scrisoarea unui tată)

Fiica mea, Ieri parcă erai cât o buburuză. Ai crescut, nu mai ești o puștoaică care așteaptă să-i crească dinții. Și pentru că ai crescut, sufletul mi-a dictat următoarele rânduri: Nu căuta iubirea cu disperare, căci așa nu vei găsi decât iluzie și dezamăgire. Mama ta m-a învățat, când eram noi mai tineri, să am […]