Actualitate

O biserică din raionul Drochia, spartă de mai mulţi indivizi

2993

Au forţat uşa bisericii şi au furat în jur de 5000 de lei. Este vorba de mai multe persoane necunoscute, care au jefuit locaşul sfânt din localitatea Mândâc, raionul Drochia.

Potrivit poliţiei, totul a avut loc azi noapte. Mai mulţi indivizi necunoscuţi au spart lacătul bisericii şi au furat 5000 de lei.

Anchetatorii sunt acum la faţa locului şi încearcă să afle dacă suspecţii au sustras şi alte obiecte preţioase.

Dacă vor fi găsiţi, indivizii riscă până la şapte ani de închisoare.

Sursa: http://jurnal.md/


Articole Asemănătoare
192

Fiica mea m-a întrebat de multe ori de ce nu are și ea o soră sau un frate

Sunt Ioana, am 34 ani și port cu mine un păcat făcut cu mulți ani în urmă. Când aveam 21 ani am născut o fetiță, sănătoasă și cuminte, era un îngeraș. La 7 luni după ce am născut fetița am realizat că sunt din nou însărcinată. Atunci parcă totul se prăbușea în jurul meu: ce […]

Articole postate de același autor
213

În noaptea învierii Domnului nostru Iisus Hristos , Preasfințitul Petru a oficiat slujba sfintei liturghii la catedrala Episcopală din mun. Ungheni

În noapte Învierii Domnului nostru Iisus Hristos 19 aprilie 2020, Preasfinţitul Petru, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, a oficit Liturghia Praznicală înconjurat de soborul de preoţi şi diaconi slujitori ai Catedralei Episcopale. Slujba Pascală a fost săvârșită conform prevederilor Comisiei pentru Situații Excepționale a Republicii Moldova, fără participarea credincioșilor în locașul de cult și nici […]