Actualitate

O biserică din raionul Drochia, spartă de mai mulţi indivizi

2988

Au forţat uşa bisericii şi au furat în jur de 5000 de lei. Este vorba de mai multe persoane necunoscute, care au jefuit locaşul sfânt din localitatea Mândâc, raionul Drochia.

Potrivit poliţiei, totul a avut loc azi noapte. Mai mulţi indivizi necunoscuţi au spart lacătul bisericii şi au furat 5000 de lei.

Anchetatorii sunt acum la faţa locului şi încearcă să afle dacă suspecţii au sustras şi alte obiecte preţioase.

Dacă vor fi găsiţi, indivizii riscă până la şapte ani de închisoare.

Sursa: http://jurnal.md/


Articole Asemănătoare
58

De ce creştinul nu mai caută Duhul Sfânt, nu-l cunoaşte pe Duhul Sfânt?

Oamenii s-au amestecat cu lumea şi cu faptele lumii acesteia şi-n loc să ducă biserica în lume – „Cu pace să ieşim” – în loc să ducă ei duhul păcii pe care îl primim de la Hristos în Liturghie, să-l ducă-n lume, au adus lumea în biserică. Şi în acest fel ne-am încălzit aşa de […]

Articole postate de același autor
802

De ce, se despart tinerii la un an, sau doi, sau…, după ce s-au cununat religios?

Părinte, de vreo șase ani sunt cu o fată cu care m-am căsătorit anul trecut. Vă rog, să-mi spuneți, cum se explică faptul, că înainte de cununie ne-a înțeles așa de bine, timp de vreo șase ani, și din momentul când ne-am cununat, relația nu mai merge, a devenit tensionată, nu ne putem înțelege, din […]