Actualitate

O biserică din raionul Drochia, spartă de mai mulţi indivizi

2979

Au forţat uşa bisericii şi au furat în jur de 5000 de lei. Este vorba de mai multe persoane necunoscute, care au jefuit locaşul sfânt din localitatea Mândâc, raionul Drochia.

Potrivit poliţiei, totul a avut loc azi noapte. Mai mulţi indivizi necunoscuţi au spart lacătul bisericii şi au furat 5000 de lei.

Anchetatorii sunt acum la faţa locului şi încearcă să afle dacă suspecţii au sustras şi alte obiecte preţioase.

Dacă vor fi găsiţi, indivizii riscă până la şapte ani de închisoare.

Sursa: http://jurnal.md/


Articole Asemănătoare
5531

Sfat pentru cineva care amână spovedania

Ai vrut să ştii dacă este chiar neapărată nevoie de spovedanie. Mai înainte te spovedeai des, dar ai încetat fiindcă cineva a râs de tine din această pricină. Nu trebuia să încetezi. De cine n-au râs oamenii? Vai vouă, celor ce râdeţi acum, că veţi plânge şi vă veţi tângui. Pe lângă meserie, spui tu, […]

Articole postate de același autor
254

Ne place să fim ortodocşi numai cu numele

Românii se pot lăuda că peste 80% dintre ei sunt ortodocşi. Dar s-a pus oare întrebarea de ce procentul românilor care merg la biserică este atât de mic? Răspunsul este simplu: pentru că ne place să fim ortodocşi numai cu numele. Oare câţi din ţara noastră merg la biserică în fiecare duminică? Un exemplu cred […]