Actualitate

Leru-i ler, leru-i ler și iar leru-i ler…

55

Leru-i ler, leru-i ler și iar leru-i ler

Doamne-n noaptea asta m-am gândit să-ți cer

Să trimiți un înger tânăr și frumos,

Cu fum de tămâie și de chiparos

Să-mi sfințească, Doamne, temnița săracă

Și s-o scoată bunul, de sub promoroacă.


Articolul Precedent
Articole postate de același autor
267

O spovedanie după care tânjim fiecare…

Ieri, m-ai privit şi m-ai chemat să stau lângă inima ta, fără să-mi spui nimic.  Am pornit apoi, impreună, pe drum de suflet uscat şi ţi-am arătat pajişti arse tânjind după un strop de apă. Le-ai privit cu ochi blanzi, fără să spui nimic, şi sub privirea ta ele s-au înviorat ca atinse de o […]