Actualitate

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă?

3456

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă? Găsiți argumentele în emisiunea ”Popas Duhovnicesc”, alături de preotul Octavian Moșin, paroh al bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău.

Sursa: Accent TV


Articole postate de același autor
128

Dumnezeu este totdeauna cu tine

Hristos, mai întâi de toate, este înlăuntrul nostru. El nu e doar un tip de treabă. El e Dumnezeu, iar Dumnezeu este înăuntrul nostru: în conștiință, în inimă, în minte, nu e ceva material, în afara noastră. Pe Dumnezeu Îl găsești înăuntru, coborând înăuntrul tău. Suntem nemuritori, trupul ajunge la cimitir, dar conștiința, persoana, continuă […]