Actualitate

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă?

3448

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă? Găsiți argumentele în emisiunea ”Popas Duhovnicesc”, alături de preotul Octavian Moșin, paroh al bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău.

Sursa: Accent TV


Articole postate de același autor
12

La Catedrala mitropolitană din Chişinău vor fi aduse spre închinare icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului din Ierusalim (Ierusalimitissa) şi racla cu moaştele Sfântului Ierarh Nectarie de Eghina

„Nu te neliniști, te voi ajuta eu, căci Fiul meu este Împărat”. (Maica Domnului Ierusalimitissa) Pe cel născut în Silivria şi ocrotitorul Eghinei, pe acela ce s-a arătat în vremurile din urmă prieten adevărat al virtuţii, pe Sfântul Ierarh Nectarie să-l cinstim cei credincioşi ca pe un Dumnezeiesc slujitor al lui Hristos, că izvorăşte bogate […]