Actualitate

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă?

3459

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă? Găsiți argumentele în emisiunea ”Popas Duhovnicesc”, alături de preotul Octavian Moșin, paroh al bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău.

Sursa: Accent TV


Articole postate de același autor
66

Blasfemie la adresa Bisericii Ortodoxe. Batjocura la adresa Sfintelor Icoane este promovată intens de media

Asociația Siguranța Auto a lansat „Sfinții Neocrotitori ai Smartphone-Condusului”, pentru a atrage atenția că icoanele de mașină nu îi protejează pe șoferi de pericolele folosirii telefonului atunci când conduc. Această asociație distribuie chiar și ilustrate șoferilor din trafic cu icoane ridiculizate care au pe chipul Mântuitorului, Îngerului protector și al Sf. Prooroc Ioan Botezătorul emoticoane […]