Actualitate

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă?

3455

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă? Găsiți argumentele în emisiunea ”Popas Duhovnicesc”, alături de preotul Octavian Moșin, paroh al bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău.

Sursa: Accent TV


Articole postate de același autor
408

Vindecă-mă şi pe mine, Hristoase!

Iisuse…Hristoase…sunt un simplu copil, deşi am împlinit deja 17 ani. Este vârsta adolescenţei, dar nu vreau şi nu mă pot gândi la ea. Îmi vine mult prea greu… Îţi scriu câteva rânduri. Nu pot fi sigură că le vei primi. Tu nu ai nicio adresă. Nu ştiu unde eşti şi, la urma urmelor, nici cine […]