Actualitate

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă?

3463

La ce bun trebuie să mergem la biserică, dacă ne putem ruga și acasă? Găsiți argumentele în emisiunea ”Popas Duhovnicesc”, alături de preotul Octavian Moșin, paroh al bisericii „Întâmpinarea Domnului” din Chișinău.

Sursa: Accent TV


Articole postate de același autor
64

Grecia este atacată de musulmani. Icoane arse în foc, clopote îndepartate…

În Grecia, migranții folosesc icoanele din bisericile ortodoxe, pentru a se incalzi și manifesta impotriva clopotelor. Mitropolitul Ambrozie de Kalavria a lansat un apel de urgență, în legătură cu situația care exista in prezent in Grecia. Apelul sau nu este unul unic, Agentia de stiri Lacasuri ortodoxe avertizand asupra altor manifestari asemanatoare, ale altor arhierei […]