Actualitate

ÎPS Mitropolit Vladimir: Uneori e nevoie doar să deschideţi uşa sufletului şi Dumnezeu va intra în viaţa Dumneavoastră!

227

Dragii mei, Mântuitorul ne spune: “Eu sunt uşa: de va intra cineva prin Mine, se va mântui; şi va intra şi va ieşi şi păşune va afla.” (Ioan 10, 9). Deşi uşa este mică şi îngustă nu prea se înghesuie lumea să intre, pentru că presupune o cale grea şi anevoiasă.

Uneori e nevoie doar să deschideţi uşa sufletului şi Dumnezeu va intra în viaţa Dumneavoastră!

Îndrăzniţi, mare va fi răsplata celor care vor alege viaţa cu şi pentru Hristos!

ÎPS Mitropolit Vladimir


Articole Asemănătoare
Articole postate de același autor
478

Ne mai aude Dumnezeu daca am pacătuit?

„(Ştim)… că Dumnezeu este atotputernic şi poate să facă absolut tot, tot ce nu poţi gândi… şi mai mult (decât atât). Dar nu-i destul. O va face? „Dacă-I mânios pe mine pentru că am păcătuit, că am făcut şi asta şi aia – şi mă simt cu musca pe căciulă?”. Dumnezeu nu e mânios. Dumnezeu […]