În post oamenii devin mai frumoşi. Frumuseţea e una interioară, pentru că în această perioadă sunt mai liniştiţi, mai binevoitori şi mai răbdători. În rubrica Calendarul Ortodox aflaţi amănunte din vieţile sfinţilor pe care-i cinsteşte azi biserica.


În post oamenii devin mai frumoşi. Frumuseţea e una interioară, pentru că în această perioadă sunt mai liniştiţi, mai binevoitori şi mai răbdători. În rubrica Calendarul Ortodox aflaţi amănunte din vieţile sfinţilor pe care-i cinsteşte azi biserica.

În Duminica a 17-a după Rusalii, dinaintea Praznicului Înălțării Sfintei Cruci, 10/23 septembrie 2018, numeroși credincioşi au participat la slujba de la Catedrala mitropolitană cu hramul „Nașterea Domnului” din Capitală. Sfânta Liturghie a fost oficiată de Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar mitropolitan, alături de soborul de preoţi şi diaconi ai catedralei. În cuvântul de […]