Actualitate

Fără frică de Dumnezeu: Biserica din Ghidichici a fost ținta hoților

527

Fără frică de Dumnezeu. Tot mai deseori se înregistrează cazuri când bisericele sunt ținta hoților. În noaptea de miercuri spre joi, din Biserica „Acoperământul Maicii Domnului” din localitatea Ghidighici a fost sustrasă o sumă de bani.

Contactat telefonic, părintele Maxim Melinti a declarat că într-adevăr furtul s-a produs, iar cazul a fost înregistrat la poliție. Însă a refuzat să ne ofere mai multe detalii.

Potrivit ofițerului presă al IGP, Mariana Bețivu, din biserică s-au furat 16 mii de lei. Indivizii au spart lacătul de la intrarea lăcașului. Deocamdată, suspecți în acest caz nu sunt.

sursa unimedia.info


Articole postate de același autor
371

Sf. Nicolae Velimirovici: Predică la Duminica a doua după Rusalii

Iar Iisus, umblând pe lângă marea Galileii, a văzut doi fraţi, pe Simon ce se numeşte Petru şi pe Andrei, fratele lui, care aruncau mreaja în mare, căci erau pescari. Şi le-a zis: Veniţi după Mine şi vă voi face pescari de oameni. Iar ei, îndată lăsând mrejele, au mers după El. De acolo, mergând […]