Actualitate


Articole Asemănătoare
15539

Iubirea de sine este cauza depresiei

Iubirea de sine este cauza depresiei. Faptul că sunteți obsedați și plini de voi înșivă vă aduce la depresie. Să te iubești doar pe tine – înseamnă să trăiești în zădar. Nu vă iubiți doar pe voi, Iubiți-l pe Dumenzeu și pe aproapele și niciodată nu veți cădea în depresie. traducere dupa pravmir.ru

Articole postate de același autor
4794

O tânără de 17 ani din Olanda a fost eutanasiată pentru că suferea de depresie severă

O adolescentă de 17 ani din Olanda a obținut dreptul de a fi eutanasiată. Este un caz extrem de trist, preluat de multe publicații europene. Tânăra a fost molestată și violată în copilăria timpurie și suferea de depresie severă. „În acest caz iubirea înseamnă să mă lăsați să mor”, a scris fata pe Instagram înainte […]