Actualitate

Duminica după Botezul Domnului la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineț

2501

În Duminica  după Botezul Domnului Prea Sfințitul Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a liturghisit la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din orașul Edineţ. Episcopul a fost întâmpinat de clericul superior al catedralei, protoiereul Sergiu Panite, de părinții slujitori, precum şi de credincioşii care au venit să se roage la slujba arhierească.


Articole Asemănătoare
2601

“Gol am fost şi M-aţi îmbrăcat; bolnav am fost şi M-aţi cercetat.” (Matei 25.36)

Vizită la Internatul Psihoneuorologic din s. Brânzeni, r-ul Edineţ De mai multe ori am auzit despre acest internat dar nici o dată nu am vizitat bolnavii de acolo. Iată că anul acesta Bunul Dumnezeu ne-a binecuvântat să ajungem acolo şi să comunicăm cu acesti bolnavi. Am rămas plăcut surprins de faptul că unii bolnavi fizic […]

Articole postate de același autor
248

Fericirea se naşte din iubire

Fericirea se naşte din iubire, iar iubirea se naşte chiar din inima omului. Dacă veţi fi generos cu iubirea dumneavoastră, toată lumea se va grăbi să vă răspundă cu aceeaşi monedă. Cine este generos, nu poate fi singur. Cine este egoist, va fi întotdeauna singur, fără ca altcineva decât el însuşi să fie de vină. […]