Actualitate

Cum să abandonezi asemenea sufleţel ? Un băieţelul de la casa de copii care îşi caută o familie!

946

În spitalele noastre trăiesc singuri şi chinuiţi sute de copii abandonaţi de părinţi; bebeluşi sănătoşi care n-ar avea ce să caute acolo. Micuţii sunt aduşi la tratament şi lăsaţi pur şi simplu acolo. Degeaba plâng după mamele lor. Nimeni nu mai vine vreodată să-i recupereze.

Într-o astfel de situaţie se află şi un băieţel, care este internat la secţia de toxicologie Spitalul Grigore Alexandrescu. Mesajul postat de o tânără pe pagina sa de Facebook a devenit viral şi poate, astfel se găseşte o familie pentru acest îngeraş.

’În salonul în care prietena mea se afla este un băieţel de la casa de copii. Îşi bagă singurel suzeta în guriţă, nu plânge, nu scoate un zgomot. Când îl doare ceva nu are cui să-i spună, sau mama să-l culce pe picioare. Când mă gândesc că multe cupluri dau mii şi mii de euro să poată concepe un copil şi cei care dau naştere unor copii frumoşi şi sănătoşi îi lasă... Cum să abandonezi asemenea sufleţel ? ... Daţi share mai departe poate îi găsim şi lui o familie ! Se află la secţia de toxicologie Spitalul Grigore Alexandrescu’’, este mesajul postat de o tânără pe pagina sa de Facebook.

15976954-400615113604933-1087776278487590626-n


Articole Asemănătoare
39

Dumnezeu ne vrea cu inimă de copil

Omul mare se mişcă mental, egoist, din interes, lumeşte, în păcat, în răutăţi. Când creşte şi încetează cu desăvârşire să trăiască din inimă, copilăreşte, atunci „ştie pe deplin ce face”, atunci funcţionează cerebral, cunoaşte deplin şi din experienţă, precum au cunoscut Adam şi Eva, după căderea lor, când au pierdut atârnarea copilărească, inimoasă, de Dumnezeu. Însă Dumnezeu ne […]

Articole postate de același autor
19

Diplomă de onoare pentru prot. Octavian Moșin din partea conducerii Găgăuziei

Joi, 6 februarie, dna Irina Vlah, Guvernatorul Găgăuziei, a înmânat distincții pentru notorietăți din regiune, precum și unor cercetători din republică, care sunt preocupați de viața și cultura găgăuzilor. Astfel, pentru promovarea valorilor creștin-ortodoxe și studierea luminătorului poporului găgăuz – protoiereul Mihail Ceachir, a fost menționat cu diplomă de onoare din partea Guvernatorului și Adunării […]