Cel care nu se roagă este foarte ușor poticnit și cade in ispită și în păcate, neavând nici o legătură cu Dumnezeu.
(Ne vorbește Părintele Sofian, Editura Mănăstirea Sihăstria, 2004, p. 16)

Cel care nu se roagă este foarte ușor poticnit și cade in ispită și în păcate, neavând nici o legătură cu Dumnezeu.
(Ne vorbește Părintele Sofian, Editura Mănăstirea Sihăstria, 2004, p. 16)

În Duminica a V-a a Postului Mare, a Cuvioasei Maria Egipteanca, Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, a oficiat Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie la Mănăstirea „Naşterea Domnului” din comuna Zăbriceni, raionul Edineţ. Ierarhului i-a coliturghisit un sobor de slujitori din care a făcut parte Preacuviosul părinte stareț, arhimandritul Damian (Burlacu) și viețuitori ai mănăstirii. […]