Actualitate

„Când eram ortodox făceam toate relele”

17

De exemplu, este suficient să vină un drac al ereziei, un drac arhicon, care să-i schimbe învăţătura de dreapta credinţă, şi aţi văzut cât de des întâlnim această mătrurisire :”Părinte, când eram ortodox făceam toate relele. de când m-am dus la adeventişti, iegovişti, baptişti sau penticostali nu mă mai luptă nici o patimă, cum se explică?”


Articole Asemănătoare
135

Noi trebuie să ne vedem cât suntem de murdari sufleteşte!

Noi tot îi judecăm pe păgâni pentru că au Harem! Noi avem „harem” mai mare ca ei! Avem o naivă acasă, pe post de servitoare, şi şapte pe teren! Noi trebuie să ne vedem cât suntem de murdari sufleteşte! „Oamenii se vor înrăi şi vor strica obiceiurile pământului, înmulţindu-se între ei ca dobitoacele fără nici […]

Articole postate de același autor
679

Licitația diavolului

O legendă spune: odată, diavolul, și-a scos la vânzare lucrurile sale. A ținut cu ele licitație. Între obiectele scoase la vânzare erau: ura, minciuna, pizma, înşelătoria şi alte răutăţi. La fiecare, diavolul îi pusese un preţ. Preţul cel mai mare îl avea deznădejdea. – Cum se poate, diavole, întrebau cumpărătorii, de ai pus deznădejdii preţul […]