Actualitate

„Când eram ortodox făceam toate relele”

21

De exemplu, este suficient să vină un drac al ereziei, un drac arhicon, care să-i schimbe învăţătura de dreapta credinţă, şi aţi văzut cât de des întâlnim această mătrurisire :”Părinte, când eram ortodox făceam toate relele. de când m-am dus la adeventişti, iegovişti, baptişti sau penticostali nu mă mai luptă nici o patimă, cum se explică?”


Articole Asemănătoare
382

Cum s-a schimbat destinul unei tinere din Chile după convertirea la ortodoxie

Maria Jose (35 de ani) din Chile a decis să-şi schimbe viaţa şi să devină membră a comunităţii ortodoxe din Santiago în 2008. Tainele religiei pe care a îmbrăţişat-o, după ce toată viaţa a fost catolică, au purtat-o spre România, la Iaşi, unde Maria învaţă să picteze icoane. Maria Jose s-a născut în oraşul La […]

Articole postate de același autor
145

Doamne, ajută-mi ca să pun început bun!

Zicea Părintele Cleopa: „Cel mai de preţ în această viaţă este să laşi toate şi să-ţi plângi păcatele tale, pentru că cea mai scumpă pentru noi este veşnicia. Deci, trebuie să facem totul ca să n-o pierdem, că atunci degeaba am mai trăit pe pământ!”. Toate lucrurile pe care le făcea Părintele Cleopa erau împodobite […]