Actualitate

„Când eram ortodox făceam toate relele”

12

De exemplu, este suficient să vină un drac al ereziei, un drac arhicon, care să-i schimbe învăţătura de dreapta credinţă, şi aţi văzut cât de des întâlnim această mătrurisire :”Părinte, când eram ortodox făceam toate relele. de când m-am dus la adeventişti, iegovişti, baptişti sau penticostali nu mă mai luptă nici o patimă, cum se explică?”


Articole Asemănătoare
3

La slujba Învierii nu mi-am putut stăpâni lacrimile

Preoteasa Velvet este de peste patruzeci de ani soţia şi prietena părintelui Justin Makfiters, parohul Bisericii Înălţării Domnului din Arhiepiscopia Ortodoxă a Antiohiei, or. Norman, Oklahoma, Statele Unite ale Americii. Vă propunem însemnările preotesei despre ce înseamnă să fii ortodox în America. *** Când m-am căsătorit cu părintele Justin, el era pastor în una din […]

Articole postate de același autor
2715

Ce bine-plăcut este înaintea lui Dumnezeu cel ce caută la orfan!

Luni, 13 februarie  2017. După o tradiție bine așezată, Preasfințitul PETRU, Episcop de Ungheni și Nisporeni, sa aflat la Orfelinatul ,,Preafericitul Iosif” din Chișinău. Preasfinția Sa, ca un tată iubitor s-a aflat în mijlocul copiilor din cadrul orfelinatului, luînd seama la reușitele fiecăruia și ascultîndu-i pe fiecare în parte, după care i-a încurajat îndemîndu-i să fie mai sîrguincioși și […]