Actualitate

Anunţ! Adunarea trimestrială a preoților din cuprinsul Eparhiei de Bălți și Fălești

36

Marți, 4 iulie 2017, ora 8:30, în catedrala „Sf.Împ.Constantin și Elena” din Bălți, va avea lor adunarea trimestrială a preoților din cuprinsul Eparhiei de Bălți și Fălești. Adunarea va fi ordinară, alocuțiunea generală a Episcopului, iar la final discuții individuale. Se vor prezenta dările de seamă și se vor discuta cele mai importante subiecte de ordin caritabil, administrativ și pastoral.

sursa http://ephbalti.md


Articole postate de același autor
478

Dumnezeu are putere să ne ridice, condiţia este una, noi să vrem

Marea minune în Biserica Ortodoxă este că rezistă prin Liturghie. Eu nu cred că există altă explicaţie, pentru că dacă ne luăm fiecare la scuturat, prea puţin rămâne din noi. Şi la Sfânta Liturghie suntem şi noi. Păcătoşi, nevrednici, netrebnici, nemernici, căzuţi. Prăpastia în care am căzut nici nu se poate privi, aşa e de […]