Actualitate

Mitropolitul s-a întâlnit cu conducerea Companiei Naționale de Asigurări în Medicină

1843

În seara zilei de 24 decembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la sediul mitropolitan pe dna Valentina Buliga, director general al Companiei Naționale de Asigurări în Medicină.

S-a discutat despre modalitatea organizării, desfăşurării şi dirijării procesului de asigurare obligatorie de asistenţă medicală pentru diverse categorii de slujitori și nevoitori.

Dna V. Buliga și-a exprimat deschiderea de a veni cu tot suportul întru soluționarea problemelor cu care se confruntă clerul bisericesc, care nu beneficiază la moment de asigurare obligatorie de asistență medicală.


Articole postate de același autor
2053

Sfântul Apostol Andrei, zi de bucurie și de reflecție pentru creștinismul românesc

Ziua a 30-a a lunii noiembrie este pentru creștinătatea românească o zi de mare sărbătoare. Este ziua de bucurie duhovnicească, în care-l sărbătorește pe cel care a botezat-o, pe Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi chemat între Apostolii Mântuitorului Hristos. Această zi de bucurie este și una de reflecție duhovnicească, în care poporul nostru evaluează cu luciditate […]