Actualitate

Vă aşteptăm la o slujbă arhierească la Biserica „Întâmpinarea Domnului”, USM

609

Vă invităm la data de 4 decembrie 2019, la o slujbă arhierească la Biserica "Întâmpinarea Domnului", USM.

Miercuri, ora 8.45, va fi întâmpinat la biserica studenţească din incinta USM, Preasfinţitul Episcop Ioan, vicar mitropolitan, care va oficia Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie prilejuită prăznuirii Intrării în Biserică a Maicii Domnului.

Totodată, va fi adusă spre închinare icoana şi părticele din moaştele Sfântului Ioan Botezătorului de la Mănăstirea Sireți. 

Vă aşteptăm cu drag!


Articole postate de același autor
2257

A fost oficiată slujba de sfințire a Punctului de Asistenţă Medicală de Urgenţă Feteşti

Un eveniment festiv pentru întreaga comunitate Feteşti a avut loc în ziua prăznuirii Soborului Sfinților Trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Teologul și Ioan Gură de Aur, luni, 12 februarie 2018 – inaugurarea Punctului de Asistenţă Medicală de Urgenţă Feteşti. La eveniment, cu binecuvîntarea Prea Sfințitului Nicodim, Episcop de Edineț și Briceni, a participat un sobor […]