Actualitate

Vă aşteptăm la o slujbă arhierească la Biserica „Întâmpinarea Domnului”, USM

605

Vă invităm la data de 4 decembrie 2019, la o slujbă arhierească la Biserica "Întâmpinarea Domnului", USM.

Miercuri, ora 8.45, va fi întâmpinat la biserica studenţească din incinta USM, Preasfinţitul Episcop Ioan, vicar mitropolitan, care va oficia Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie prilejuită prăznuirii Intrării în Biserică a Maicii Domnului.

Totodată, va fi adusă spre închinare icoana şi părticele din moaştele Sfântului Ioan Botezătorului de la Mănăstirea Sireți. 

Vă aşteptăm cu drag!


Articole postate de același autor
77

Săptămâna Tineretului Ortodox în Protopopiatul Drochia

Ziua de marți, 27 martie, a presupus o conferință tematică la Colegiul de Studii Integrate din or. Drochia. Evenimentul a demarat la biserica ”Sf. Irh. Nicolae” din oraș, unde PS Ioan, vicar mitropolitan, dimpreună cu părintele protopop Pavel Vuluță și un sobor de preoți, au săvârșit un Te Deum la începutul Săptămânii Tineretului Ortodox în […]