Actualitate

Trebuie să avem o relație personală cu Dumnezeu

14470

Trebuie să avem o relație personală cu Dumnezeu. În caz contrar, toate lumânările, toate posturile, toate împărtăşaniile îşi pierd rostul. Creștinismul reprezintă o viată trăită cu Dumnezeul cel viu, dar nu urmarea unor acte oculte sau magice. Poţi să bei de dimineaţă până seară aghiazmă, nimic nu se va întâmpla, dacă nu-ți vei schimba în primul rând inima, gândurile, întreaga viață.

Pyotr Mamonov

traducere după sursa megapoisk.com


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
136

Credeţi în Dumnezeu?

Un bogat credincios pleaca in pelerinaj intr-o tara straina. Ajunge la un hotel si achita plata pentru cele cateva zile pe care le avea de petrecut acolo. Intrebat de receptioner daca doreste chitanta, acesta a raspuns: – Nu nu este nevoie, vede Dumnezeu. In urma acestui raspuns receptionerul l-a intrebat: – Credeti in Dumnezeu? – […]

Articole postate de același autor
5173

„O să-i lăsaţi să plece, fără a le face vreun rău ”

Vreau să vă povestesc istoria mea. Cu mulţi ani în urmă trebuia să o conduc pe prietena mea (actuala mea soţie) de la gară până la cămin. Trenul a întârziat cu câteva ore, iar noi nu prea aveam bani pentru o călătorie cu taxiul, astfel am decis că vom merge pe jos, nu era prea […]