Actualitate


Articole Asemănătoare
6709

Postul Naşterii Domnului este un post al împăcării

Mesajul PS Siluan, Episcopul Orheiului, adresat la începutul Postului Nașterii Domnului Preacuvioși și Preacucernici Părinți, Iubiți frați și surori întru Hristos, Ne aflăm la începutul Postului Naşterii Domnului, numit şi Postul Crăciunului, perioadă ce ne aminteşte de postul îndelungat al patriarhilor şi drepţilor din Vechiul Testament. Mare este puterea și importanța postului pentru noi, pentru […]

Articole postate de același autor
558

Când mi-am pierdut fecioria am pierdut tot

Nici nu am puterea să vorbesc…să scriu..să povestesc..să… Eu am uitat de El…și El a luat mâna de pe mine… Eram credincioasă. Foarte. Credeam mai ales în feciorie. În a fi virgină la căsătorie.. În familie. În Biserică. Acum un an, în vară, l-am cunoscut. Un băiat..un băiat deosebit. Am început să-l iubesc. Părinții îl […]