Actualitate


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
5

„Noi – nu ne închinăm. Închine-se nerozii!…”

Părinţii voştri! Prăpastie de vreme nemăsurată între ei şi noi! Mii de mii de ani de va fi trecut de la viaţa lor până la a noastră şi tot nu li s-ar fi şters mai bine din inimile copiilor pomenirea şi dragostea şi evlavia şi felul. Ei au crezut şi s-au închinat, şi sufletele lor […]

Articole postate de același autor
288

Episcopul Ignatie: Care este cel mai bun antidot împotriva depresiei?

Cel mai bun medicament în aceste stări, este rostirea numelui lui Iisus, a spus Episcopul Ignatie la slujba oficiată în prima zi a anului în Catedrala din Huși. „Pentru că rostirea acestui nume ne dă, fiecăruia dintre noi, lumină, pace, bucurie, aşa cum nimeni, niciodată, nu ne poate dărui. Oricât ne-am bucura atunci când rostim […]