Actualitate

În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună!

3348

 În dimineața zilei de 11 iulie, un grup de inițiativă ATOM, din satul Lăpușna, în frunte cu preotul paroh Serghei Slănină, înârmându-se cu răbdare și hărnicie, au decis să facă o faptă bună.

Drumul central din cimitirul satului, a fost împăienjenit de buruieni și arbuști, cu trecerea vremii, ceea ce îngreuna deplasarea prin cimitir. Datorită voluntarilor cimitirul din satul Lăpușna a recăpătat un aspect îngrijit, iar drumul a devenit mai accesibil şi uşor de parcurs.

sursa atosmd.net/


Articole Asemănătoare
56

O întâmplare mărturisită la spovedanie

Când era de 5-6 anişori, bunicul lui care era preot a murit. L-au înmormântat în ziua următoare, iar a treia zi trebuia să-i citească coliva la mormânt. Au plecat cu toţii de acasă la cimitir, într-o după amiază însorită. Acasă rămăseseră două mătuşi, ca să pregătească pomana pentru acei care urmau să vină de la […]

Articole postate de același autor
31

Tânara vindecată de sfinţii Pantelimon şi Luca

O fată tânară s-a dus să se opereze la spitalul din Simferopol. Starea ei era foarte gravă, iar operaţia era grea şi riscantă. Doctoriţa care urma să o opereze a chemat-o pe mama pacientei şi i-a spus: – Operaţia e foarte grea şi riscantă. Nu pot să vă garantez nimic. Nu ştiu dacă fiica dumneavoastră […]