Actualitate

În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună!

3366

 În dimineața zilei de 11 iulie, un grup de inițiativă ATOM, din satul Lăpușna, în frunte cu preotul paroh Serghei Slănină, înârmându-se cu răbdare și hărnicie, au decis să facă o faptă bună.

Drumul central din cimitirul satului, a fost împăienjenit de buruieni și arbuști, cu trecerea vremii, ceea ce îngreuna deplasarea prin cimitir. Datorită voluntarilor cimitirul din satul Lăpușna a recăpătat un aspect îngrijit, iar drumul a devenit mai accesibil şi uşor de parcurs.

sursa atosmd.net/


Articole Asemănătoare
852

Recunoștința celor răposați pentru binefăcătorii lor

Unei doamne din Bucureşti i-a murit un fiu. Era prin anul 1965. L-a îngropat la cimitirul Belu. Alături de copil era mormântul fratelui unui doctor din Bucureşti, care, de când i-a murit fratele, nici n-a mai dat prin cimitir. Femeia, văzând acel mormânt părăsit şi plin de buruieni, fără a cunoaşte al cui este, s-a […]

Articole postate de același autor
194

„A înviat, nu e aici!”

Fiind întins pe Cruce, Iisus Hristos a zis: „S-a terminat!”. Dar după aceea, prin moarte, L-a primit iadul. Şi, de acolo, El a eliberat drepţii Vechiului Testament. Icoana Învierii arată toate aceste lucruri: cum S-a pogorât la iad, a eliberat drepţii Vechiului Testament, a înviat, S-a arătat femeilor mironosiţe, cărora un înger le-a vestit: „A înviat, nu […]