Actualitate

Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?

281

Mitropolitul Antonie de Suroj a fost întrebat: "Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?" El le-a răspuns :"Atunci când veţi începe să vă rugaţi, ei nu vor mai fi o piedică."

15073457_221694101589585_2064572057565422379_n


Articole postate de același autor
6132

O taină, un crin pe care nu trebuie să îl atingem, trebuie doar să ne bucurăm, de mireasma pe care o răspândeşte împrejur

„De Tine se bucură toată făptura ceea ce ești plină de dar”  Iubiţi frați și surori întru Hristos, Dacă pentru noi creștinii, orice sărbătoare ortodoxă este un prilej de bucurie, cu atât mai mult Naşterea Maicii Domnului, care în limbaj popular se cheamă şi Sfânta Mărie Mică. În cultul Bisericii Ortodoxe, Nașterea Maicii Domnului este […]