Mitropolitul Antonie de Suroj a fost întrebat: "Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?" El le-a răspuns :"Atunci când veţi începe să vă rugaţi, ei nu vor mai fi o piedică."


Mitropolitul Antonie de Suroj a fost întrebat: "Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?" El le-a răspuns :"Atunci când veţi începe să vă rugaţi, ei nu vor mai fi o piedică."

Îmi trec prin minte o sumedenie de întâmplări cu oameni buni şi mai puţin buni. De data aceasta mă voi opri la un episod din Germania, din oraşul Freiburg, unde am mers să cercetăm un român, internat în spital, dimpreună cu Arhimandritul Irineu Cheorbeja. Înainte de plecare l-am văzut făcând o listă, pe curat, cu […]