Mitropolitul Antonie de Suroj a fost întrebat: "Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?" El le-a răspuns :"Atunci când veţi începe să vă rugaţi, ei nu vor mai fi o piedică."


Mitropolitul Antonie de Suroj a fost întrebat: "Ce să facem cu copiii în biserică, ei ne împiedică să ne rugăm?" El le-a răspuns :"Atunci când veţi începe să vă rugaţi, ei nu vor mai fi o piedică."

„De Tine se bucură toată făptura ceea ce ești plină de dar” Iubiţi frați și surori întru Hristos, Dacă pentru noi creștinii, orice sărbătoare ortodoxă este un prilej de bucurie, cu atât mai mult Naşterea Maicii Domnului, care în limbaj popular se cheamă şi Sfânta Mărie Mică. În cultul Bisericii Ortodoxe, Nașterea Maicii Domnului este […]