Actualitate

Adunarea preoților din Fălești

2423

Joi, 29 iunie 2017, protoiereul Anatolie Negură, protopopul sectorului Fălești 1, a convocat adunarea ordinară a preoților din circumscripție în biserica „Sf.M.Mc.Dimitrie” din orașul Fălești, sectorul Gara Feroviară. La ordinea de zi au fost incluse subiecte de ordin juridic, pastoral și caritabil. Partea centrală a adunării a constituit-o mărturisirea preoților la duhovnicul – protoiereu Vasile Rodnițchi. A urmat repetițiile corale ale corului preoțesc. Adunarea s-a încheiat cu tradiționala intonare a axionului.

sursa http://ephbalti.md/


Articole postate de același autor
273

Ce trebuie să știm despre gânduri

Cel care vrea să se roage cu minte curată, nu trebuie să afle noutățile ziarelor, să nu citească cărți fără legătură cu viața noastră duhovnicească, mai ales cele care stârnesc patimile, și să nu cerceteze din curiozitate cele care privesc viața celorlalți. Toate acestea aduc în minte gânduri străine, iar când omul încearcă să le […]