Actualitate

„Veniți acasă, cât mai sunt cei dragi în viață”

4121

Jurnalistul Dorin Galben, în parteneriat cu CIOFilm, a lansat aseară un filmuleț emoționant dedicat Sărbătorilor Pascale. Scenariul descrie revenirea în Moldova a protagonistului împreună cu fiica sa.

Personajul îi povestește copilei despre Moldova, despre Chișinău și despre locurile unde a crescut și a copilărit. Aceștia cumpără un buchet imens de lalele și bomboanele care i-au plăcut toată viață bunicii și merg să o viziteze.

Prin intermediul spotului, creatorii acestuia îndeamnă moldovenii să revină cât mai des în Moldova și să își revadă oamenii dragi. Vedeți producția integrală mai jos.


sursa zugo.md


Articole postate de același autor
185

Acad. Ovidiu Bojor: “Aţi observat cum oamenii depresivi uscă florile din jurul lor cu gându­rile pe care le au? Univer­sul e o oglindă. Dacă zâmbeşti, îţi zâm­beşte şi el!”

– A ştiut ca nimeni altul să dezlege tainele plantelor, ca să aleagă din ele ierburi de leac. Farmacist din spiţa marilor botanişti, a vindecat boli şi a salvat vieţi, cu doctoriile lui. În munţii înalţi ai Tibetului, printre pietre şi ierburi, a găsit şi secretul tinereţii fără sfârşit. Are 90 de ani, un zâmbet […]