Actualitate

„Veniți acasă, cât mai sunt cei dragi în viață”

4138

Jurnalistul Dorin Galben, în parteneriat cu CIOFilm, a lansat aseară un filmuleț emoționant dedicat Sărbătorilor Pascale. Scenariul descrie revenirea în Moldova a protagonistului împreună cu fiica sa.

Personajul îi povestește copilei despre Moldova, despre Chișinău și despre locurile unde a crescut și a copilărit. Aceștia cumpără un buchet imens de lalele și bomboanele care i-au plăcut toată viață bunicii și merg să o viziteze.

Prin intermediul spotului, creatorii acestuia îndeamnă moldovenii să revină cât mai des în Moldova și să își revadă oamenii dragi. Vedeți producția integrală mai jos.


sursa zugo.md


Articole postate de același autor
5670

VIDEO: Publicul de la „Românii au talent”, înlăcrimat după ce corul de copii al unei parohii vrâncene a cântat: „Românie, țară veche, nu lăsa români să plece, nu-i lăsa să plece!”

Dumnezeu cel Bun și Sfânt ne-a dăruit acest pământ, Românie, țara mea, dar au plecat prea mulți din ea. Românie, țară dragă, primește-ne acasă iară! Românie, Românie, ne arde dorul de tine! Românie, țară veche, țară mândră veche, nu lăsa români să plece, nu-i lăsa să plece! Dacă românii tăi pleacă, dacă ei mai pleacă, […]