Sursa: http://orthodoxie.com
traducere Victoria Botnari

Sursa: http://orthodoxie.com
traducere Victoria Botnari

Creștinii nu au lacrimi de pocăință pentru că.. nu au pocăință! Dar de ce nu au pocăință? Pentru că nu au credință! Căci dacă ar avea credință ar începe să Îl cunoască pe Dumnezeu, L-ar iubi și le-ar părea rău pentru că Îl supără atât de mult. Din această părere de rău se nasc lacrimile. […]

Preasfinția Voastră! Cu prilejul importantului jubileu din viața Dumneavoastră – aniversarea a 60 de ani din ziua nașterii, vă aducem sincerere felicitări dimpreună cu doriri de ajutor de la Dumnezeul Cel Darnic întru înmulţirea puterilor sufletești și trupești. Dumnezeu v-a încredințat pe pajiștea Sa lucrări responsabile, pe care le săvârși în calitate de arhiereu al […]