Actualitate

Sunt în trecere…

136

Un turist îl întreabă pe un preot sarac:

- Numai atât aveţi?

Preotul arată spre valiza turistului:

- Dar dumneavoastră, numai atât aveţi?

Turistul răspunde:

- Eu sunt în trecere.

- Şi eu la fel, spuse preotul.


Articolul Precedent
Articolul Următor
Articole Asemănătoare
457

Mulțumirea către Dumnezeu

În somn am văzut că am mers în Rai și un înger a venit să mă însoțească. Mergeam unul lângă altul printr-o încăpere uriașă plină de îngeri. Povățuitorul meu s-a oprit la primul post de lucru și mi-a spus: – Aici este Secția de Primire. Aici primim toate cererile, sub formă de rugăciune, care merg […]

Articole postate de același autor
434

Spre apropierea de Hristos, suntem chemați cu toții

Postul Mare este perioada liturgică în care creştinii sunt chemaţi să se apropie mai mult de Dumnezeu, cugetând la Patimile Domnului nostru Iisus Hristos, conştientizând propria păcătoşenie. În seara duminicii a IV-a din Postul Mare, soborul Mănăstirii Ciuflea și credincioșii care au auzit chemarea Bisericii, s-au adunat în Sfânta Catedrală a Mănăstirii Ciuflea, participând la […]