Bine este de cel ce face cele bune…
Viaţa noastră, ce este ea oare?
Trăiți cu această bucurie în Domnul, biruind răul, deznădejdea, și îndoiala…
O mamă, pe lângă faptul că naște și îngrijește copiii, are menirea de a-i învăța pe copii să iubească, să respecte tot ceea ce ne înconjoară, să prețuiască resursele ce ni le oferă natura și cel mai important să fie buni la suflet
Calea dreptăţii poate părea anevoioasă, însă drumul nedreptăţii este mult mai greu…
Predica tunătoare a Născătoarei de Dumnezeu este continua ei tăcere
Biserica „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din Truşeni
Episcopul Ioan (Moşneguţu): „Biserica şi şcoala: parteneriat pentru educaţie.”
Pr. dr. Mihai Himcinschi: Educaţie şi libertate religioasă
Mare răspundere este pentru naş!
De ce se dezleagă la peşte în perioada Penticostarului
Cum să ne purtăm în timpul Sfintei Liturghii