Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

333
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
117

Pentru o faptă bună nu este necesar un motiv sau un timp anume

V-aţi întrebat vreodată cât aţi putea dărui aproapelui din dragostea voastră, din timpul propriu sau din puţinii bănuţi pe care îi aveţi? V-aţi gândit vreodată câţi oameni aţi putea face puţin mai fericiti printr-un cuvânt, o îmbrăţişare, prin faptul că aţi rămas alături atunci, când toţi i-au păsit? Aţi încercat să priviţi prin casă şi […]

Articole postate de același autor
12

„Când eram ortodox făceam toate relele”

De exemplu, este suficient să vină un drac al ereziei, un drac arhicon, care să-i schimbe învăţătura de dreapta credinţă, şi aţi văzut cât de des întâlnim această mătrurisire :”Părinte, când eram ortodox făceam toate relele. de când m-am dus la adeventişti, iegovişti, baptişti sau penticostali nu mă mai luptă nici o patimă, cum se […]