Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

357
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
213

Iubirea nu se vede din ceea ce dai, ci din modul în care dai

Iubiţii mei fraţi, Dumnezeu este iubire si cel ce rămâne în iubire rămâne în Dumnezeu şi Dumnezeu rămâne în el, glăsuieşte cu putere apostolul iubirii, Sfântul Evanghelist Ioan (I Ioan 4, 17). Iubirea este floarea cea mai frumoasă din gradina feluritelor virtuţi, culoarea cea mai puternică a curcubeului ceresc, mărgăritarul cel mai scump din coroana […]

Articole postate de același autor
3664

Impresii de la Tabăra Internațională de la Mănăstirea Oașa

     Tabăra Internațională Oașa a fost pentru mine mai mult peste ceea ce sunt. În inima raiului pe pământ așa am găsit această Mănăstire Oașa, unde m-am redescoperit ca: persoană cu calitățile și valorile ce mă definesc și la care mai am de lucrat pentru îmbunătățire; ca enoriașă, unde am scăpări și este loc pentru […]