Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

348
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
3103

Din inimă pentru o copilărie fericită

Biserica din comuna Ghidighici a devenit un loc de refugiu pentru zeci de copii aflați în dificultate. Acolo sunt îngrijiți de părintele Maxim și soția sa, care în fiecare zi le asigură o masă caldă și le oferă ajutor de fiecare dată când sărăcia îi alungă de acasă. Sursa: http://www.jurnaltv.md/

Articole postate de același autor
184

La Dumnezeu este mult mai bun un păcătos smerit, decât un drept mândru

Cei ce nu au cârmuire, cad ca frunzele! şi  Mântuirea stă întru mult sfat,  zice Sfânta Scriptură. Întotdeauna, când vrem să facem ceva, să întrebăm. Oare când mergem pe un drum pe care nu-l cunoaştem, nu întrebăm? „Măi, dacă eu o iau la stânga sau la dreapta, nu mă rătăcesc? Încotro să apuc?” Şi nu […]