Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

342
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
116

„Părinte, sunt obligat să lucrez Duminica”

„Părinte, sunt obligat să lucrez Duminica, că dacă nu, îmi desface contractul de muncă!” Hai să vă spun un lucru! Nu vă supăraţi; banii care îi câştigaţi Duminica, să-i daţi la săraci! Că este mai mare milostenia decât ţinerea unei zile. Aţi văzut voi când Mântuitorul a vindecat pe femeia cea gârbovă de optsprezece ani […]

Articole postate de același autor