Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10212

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
863

“Dumnezeul meu, Tu care hrăneşti păsările şi corbii, nu ne lăsa!” – Predica la Duminica a III-a după Rusalii

“Dumnezeul meu, Tu care hrăneşti păsările şi corbii, nu ne lăsa!” Aţi ascultat, iubiţii mei, Sfânta şi Sfinţita Evanghelie. Ce ne spune? Ne spune că nu trebuie să devenim sclavi, sclavi ai “mamonei” (Matei 6, 24). Dar cine este acest ”mamona”? *** Oamenii de astăzi se împart după credinţă în două categorii. O categorie sunt […]

Articole postate de același autor
415

În Duminica Înfricoșătoarei Judecăți, Întâistătătorul a săvârșit Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană

Nimeni, care nu este bun, nu poate nădăjdui după moarte o soartă bună, chiar de ar număra mii de sfinţi între strămoşii săi, căci fiecare, zice Apostolul, „va lua după cum a lucrat în viaţa cea trupească, ori bine, ori rău” (II Cor. 5, 10). În Duminica Înfricoșătoarei Judecăți, ÎPS Mitropolit Vladimir a săvârșit Sfânta […]