Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Toţi oamenii vor să aibă pacea, dar nu ştiu cum să ajungă la ea. Paisie cel Mare s-a mâniat şi l-a rugat pe Domnul să-l izbăvească de mânie. Domnul i S-a arătat şi i-a zis: „Paisie, dacă nu vrei să te mânii, nu dori nimic, nu judeca pe nimeni, nu urî pe nimeni, şi nu […]

În dimineața zilei de 11 iulie, un grup de inițiativă ATOM, din satul Lăpușna, în frunte cu preotul paroh Serghei Slănină, înârmându-se cu răbdare și hărnicie, au decis să facă o faptă bună. Drumul central din cimitirul satului, a fost împăienjenit de buruieni și arbuști, cu trecerea vremii, ceea ce îngreuna deplasarea prin cimitir. Datorită […]