Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10196

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
231

Încrederea în Dumnezeu

Trăia odată un monah insuflat de Dumnezeu, ale cărui haine tămăduiau mulţi bolnavi numai prin atingerea de ele; de aceea, monahul acesta era în mare cinste printre cei bolnavi, iar printre fraţii săi producea mare uimire şi nedumerire din cauza faptului că ei nu vedeau la el nevoinţe ascetice deosebite; ducea în mănăstire o viaţă […]

Articole postate de același autor
135

Să nu vă chinuie problema alegerii între căsătorie şi celibat

Eram un grup de vreo şase-şapte prieteni – pe atunci, toţi necăsătoriţi – şi şedeam, într-o seară, sub un molid, ascultându-l pe Părintele: – Să nu vă chinuie problema alegerii între căsătorie şi celibat. Uneori fiind zile când simţiţi dorinţe sufleteşti şi trupeşti pentru căsătorie, iar alteori aceste dorinţe scad în intensitate fiindcă simţiţi dorinţe […]