Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10204

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
451

Dumnezeu, dacă promite, se ţine de cuvânt!

Bătrânii povestesc că odată oamenii din partea locului abia au scăpat cu greu dintr-o vară cumplit de secetoasă. Cum era de aşteptat, foametea i-a prins a-i chinui cu mult înainte de căderea iernii. În ajun de Crăciun, rar cine mai avea cu ce-şi întreţine familia. Ştiind că cei înfometaţi sunt gata să dea orice pentru […]

Articole postate de același autor
5293

Tocmai ţi-ai “frânt” copilul! Felicitări!

Lectură obligatorie pentru taţi, mamele oricum vor citi… “Am simțit nevoia să scriu acest text, după ceea ce am văzut astăzi în magazin. În timp ce eu şi Noah stăteam în rând să achităm cumpărăturile, în faţa noastră era un copil (nu mai mare de 6 ani) care îl privea pe tatăl său şi l-a […]