Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Iubiţii mei, aţi auzit sfânta şi sfinţita Evanghelie. Evanghelia de astăzi demonstrează că Hristos nu este doar om ca noi, ci este şi Dumnezeu. Este Dumnezeul-Om. Acest lucru îl predică minunea pe care aţi auzit-o. O minune mare, de trei ori mare, care a avut loc în continuarea celeilalte minuni, despre care a vorbit Evanghelia […]

Cum să întemeiem o familie nu pentru un an-doi, ci pentru toată viata, în ce măsură „căsătoria de proba” este într-adevăr căsătorie şi daca ea este proba necesara şi corectă pentru doi tineri care vor să se căsătorească, toate aceste întrebări sunt actuale pentru tânăra generaţie. Astfel invitatul zilei de miercuri, 02 noiembrie, Protoiereul mitrofor Nicolae […]