Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

– Părinte, când mi se spune să fac ceva, pornesc întotdeauna cu o frică şi o şovăială şi, în cele din urmă, poate din cauza fricii, nu reuşesc să fac lucrul aşa cum trebuie. – Să-ţi faci cruce, copilul meu cel bun, şi să faci ceea ce ţi se spune! Dacă spui: „Pentru rugăciunile Sfinţilor […]

În virtute frumoasei tradiții de a umbla cu colindatul de Nașterea Domnului, prot. Ştefan RÎMBU, Preşedintele Sectorului Eparhial Relaţii Culturale, împreună cu un grup de colindători, a mers pe la casele unor creștinii care i-au invitat, pentru a duce vestea Nașterii lui Iisus, prin frumoase colinde. Iar din bănuții care i-au adunat, au cumpărat daruri […]