Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10189

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
332

În fiecare zi sã trãim o viatã frumoasã si linistitã

  Grijile lumesti trebuie astupate cumva cu încrederea în Dumnezeu si în bunãtatea Lui, fãcându-ne datoria, pentru cã dacã nu-ti faci datoria, grijile se înmultesc si îngrijorarea creste. Dar existã si o grijã pentru a deveni bun, o grijã pentru împlinirea voii lui Dumnezeu, grija de a trãi corect, grija de a face ceea ce […]

Articole postate de același autor
3624

12 profesori de religie urmează cursurile de formare

În perioada 4 – 23 decembrie 2017 se desfășoară Cursurile de formare profesională continuă la disciplina opțională Religie, pentru pedagogii care predau această disciplină în republică. În grupă s-au înscris 12 pedagogi din raionale Cimișlia, Orhei, Strășeni, precum și din mun. Chișinău. Cursurile sunt organizate de către Institutul de Științe ale Educației în parteneriat cu Cabinetul […]