Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Era o zi tristă de iarnă. Un biet băiețaș de 7-8 ani, singur și tremurând de frig, stătea pe o bancă, în grădina unui oraș. I-o fi fost tare frig, căci hăinuța de pe el era subțirică, iar pantalonașii aveau două găuri mari la genunchi. Buzișoarele îi erau vinete și fața slabă îi era galbenă […]

Părinte, ce ne sfătuiţi să facem atunci când avem în faţă o carte de rugăciuni, iar gândurile ne zboară la cele lumeşti? Eu sunt pentru rugăciunea din inimă. Momente de suişuri şi coborâşuri există chiar şi-n lumea sfinţilor. Şi la ei pot exista momente de vid. Dacă în timp ce te rogi o să vină […]