Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

În toată credinţa mea este o undă de îndoială; în tot ceea ce fac, sau în tot ceea ce zic. Bănuiesc câteodată că poate Dumnezeu nu e lângă mine; poate nu mă întâlnesc de fiecare dată cu Iisus Hristos sau cu Maica Domnului, sau cu sfinţii, în rugăciunea mea; şi în toată credinţa mea se […]

I s-a întâmplat unei cunoştinţe de-ale mele, în 1988. Fiind o persoană puţin credincioasă, a hotărât, deşi era femeie măritată, să plece în alt oraş, pentru a se întâlni cu bărbatul iubit, şi el căsătorit. Pe atunci se făcea rost cu mare greutate de un bilet de avion. Cunoştinţa mea a luat cu sine o […]