Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10201

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
48

Toţi oamenii vor să aibă pacea, dar nu ştiu cum să ajungă la ea

Toţi oamenii vor să aibă pacea, dar nu ştiu cum să ajungă la ea. Paisie cel Mare s-a mâniat şi l-a rugat pe Domnul să-l izbăvească de mânie. Domnul i S-a arătat şi i-a zis: „Paisie, dacă nu vrei să te mânii, nu dori nimic, nu ju­deca pe nimeni, nu urî pe nimeni, şi nu […]

Articole postate de același autor
47

Cum îți așterni, așa dormi!

Există un progres în ceea ce priveşte înţelegerea lucrurilor lui Dumnezeu? Cum se manifestă acesta? Cultura pe care ne-a dat-o Hristos în viaţă, dacă o înţelegem bine, este înainte de toate, cultura inimii. Lucru curios! Locul cel mai accesibil care caracterizează omul la orice nivel (copil, adult, educat sau analfabet), de la naștere până la […]