Actualitate

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox)

10179

 

Este alegerea mea…Pentru că mă încred în Dumnezeu (desen animat ortodox) - un frumos desen animat despre ceea ce ne lipsește multora din noi - încrederea în ajutorul și mila Domnului.

 


Articolul Precedent
Articole Asemănătoare
44

Toţi oamenii vor să aibă pacea, dar nu ştiu cum să ajungă la ea

Toţi oamenii vor să aibă pacea, dar nu ştiu cum să ajungă la ea. Paisie cel Mare s-a mâniat şi l-a rugat pe Domnul să-l izbăvească de mânie. Domnul i S-a arătat şi i-a zis: „Paisie, dacă nu vrei să te mânii, nu dori nimic, nu ju­deca pe nimeni, nu urî pe nimeni, şi nu […]

Articole postate de același autor
3346

În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună!

 În dimineața zilei de 11 iulie, un grup de inițiativă ATOM, din satul Lăpușna, în frunte cu preotul paroh Serghei Slănină, înârmându-se cu răbdare și hărnicie, au decis să facă o faptă bună. Drumul central din cimitirul satului, a fost împăienjenit de buruieni și arbuști, cu trecerea vremii, ceea ce îngreuna deplasarea prin cimitir. Datorită […]