Bine este de cel ce face cele bune, însă și mai bine de acela care își aduce aminte
de binele ce i s-a făcut.




„Cel ce urmează poruncilor lui Hristos nu moare niciodată. Moare după trup, după patimi, dar se învredniceşte a trăi încă din această viaţă în Rai, în Biserica noastră, iar apoi în veşnicie.” (Sfântul Porfirie Kafsokalivitul) În Duminica a XX-a după Cincizecime (a Învierii fiului văduvei din Nain), Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chişinăului şi […]