Actualitate

Bine este de cel ce face cele bune…

6435

Bine este de cel ce face cele bune, însă și mai bine de acela care își aduce aminte

de binele ce i s-a făcut.

 

 

 


Articolul Precedent
Articole postate de același autor
1799

„Eu sunt învierea şi viaţa; cel ce crede în Mine, chiar dacă va muri, va trăi…” Duminica a XX-a după Cincizecime la Catedrala Mitropolitană

„Cel ce urmează poruncilor lui Hristos nu moare niciodată. Moare după trup, după patimi, dar se învredniceşte a trăi încă din această viaţă în Rai, în Biserica noastră, iar apoi în veşnicie.” (Sfântul Porfirie Kafsokalivitul) În Duminica a XX-a după Cincizecime (a Învierii fiului văduvei din Nain), Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar al Mitropoliei Chişinăului şi […]