Actualitate

Bine este de cel ce face cele bune…

6429

Bine este de cel ce face cele bune, însă și mai bine de acela care își aduce aminte

de binele ce i s-a făcut.

 

 

 


Articolul Precedent
Articole postate de același autor
1328

PS Siluan, Episcop de Orhei, Vicar mitropolitan a săvârșit slujba tunderii în monahism pentru o nouă călugăriță a Mănăstirii Cușelăuca

Vineri, 8 aprilie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit VLADIMIR, Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Vicar mitropolitan a săvârșit slujba tunderii în monahism pentru o nouă călugăriță a Mănăstirii Cușelăuca, care a primit numele Maria, în cinstea Sfintei Cuvioasei Maria Egipteanca. La slujbă au participat stareța mănăstirii Egumena VERA (Spinei) și obștea mănăstirii. „Momentul primirii călugăriei înseamnă […]