Actualitate

ATOM a participat la Școala de vară CNTM

560

În data de 23 – 25 iunie 2017, la Vadul-lui-Vodă, Consiliul Național al Tineretului din Moldova a desfășurat Școala de Vară a Organizațiilor de Tineret, la care au fost și preot Vadim Corostinschi, Președintele ATOM și Pârâu Nicolae, Președinte Departament IT ATOM.

În cadrul acesteia, am beneficia de sesiuni de instruire cu traineri diferiți în ce privește dezvoltarea instituțională și subiecte relevante,  absolut necesare pentru activitatea și dezvoltarea eficientă ale oricărei organizații de tineret și tot aici a fost desfășurat și un alt eveniment și anume Adunarea Generală CNTM.

De asemenea, participanții școlii de vară și-au îmbunătăți cunoștințele în ce privește participarea tinerilor în procesele decizionale comunitare, ce presupune managementul organizațional sau campania socială pe care le vom aplica prin intermediul mai multor activități: simulări, identificarea problemelor ce vizează sectorul de tineret la nivel de comunități, lansarea unor inițiative comune, etc.

www.atosmd.club/


Articole postate de același autor
106

Cum poate trăi cineva corect şi creşti­neşte în societatea de astăzi

Părinte, cum poate trăi cineva corect şi creşti­neşte în societatea de astăzi, fără să se smin­tească de oamenii care trăiesc departe de Dumnezeu? – De ce să se smintească de ceilalţi care nu sunt aproape de Dumnezeu? Dacă ar fi fost dintr-o familie cu şapte-opt copii şi pe unul-doi din fraţi i-ar fi tras sa­tana […]