Actualitate

ATOM a participat la Școala de vară CNTM

546

În data de 23 – 25 iunie 2017, la Vadul-lui-Vodă, Consiliul Național al Tineretului din Moldova a desfășurat Școala de Vară a Organizațiilor de Tineret, la care au fost și preot Vadim Corostinschi, Președintele ATOM și Pârâu Nicolae, Președinte Departament IT ATOM.

În cadrul acesteia, am beneficia de sesiuni de instruire cu traineri diferiți în ce privește dezvoltarea instituțională și subiecte relevante,  absolut necesare pentru activitatea și dezvoltarea eficientă ale oricărei organizații de tineret și tot aici a fost desfășurat și un alt eveniment și anume Adunarea Generală CNTM.

De asemenea, participanții școlii de vară și-au îmbunătăți cunoștințele în ce privește participarea tinerilor în procesele decizionale comunitare, ce presupune managementul organizațional sau campania socială pe care le vom aplica prin intermediul mai multor activități: simulări, identificarea problemelor ce vizează sectorul de tineret la nivel de comunități, lansarea unor inițiative comune, etc.

www.atosmd.club/


Articole postate de același autor
64

„Acesta astăzi a greşit, iar eu mâine neîndoielnic voi greşi!”

De-ţi judeci fratele, e mare primejdia să cazi în acelaşi păcat, după cum spun Părinţii. Astfel, un bărbat sfânt a văzut pe cineva păcătuind şi, lăcrimând cu amar, şi-a zis: „Acesta astăzi a greşit, iar eu mâine neîndoielnic voi greşi!” Gândul că eşti şi tu supus greşelii, spune Sfântul Ioan Scărarul, e marele leac împotriva […]