Actualitate

„Veniți acasă, cât mai sunt cei dragi în viață”

4154

Jurnalistul Dorin Galben, în parteneriat cu CIOFilm, a lansat aseară un filmuleț emoționant dedicat Sărbătorilor Pascale. Scenariul descrie revenirea în Moldova a protagonistului împreună cu fiica sa.

Personajul îi povestește copilei despre Moldova, despre Chișinău și despre locurile unde a crescut și a copilărit. Aceștia cumpără un buchet imens de lalele și bomboanele care i-au plăcut toată viață bunicii și merg să o viziteze.

Prin intermediul spotului, creatorii acestuia îndeamnă moldovenii să revină cât mai des în Moldova și să își revadă oamenii dragi. Vedeți producția integrală mai jos.


sursa zugo.md


Articole postate de același autor
2670

Tedeum pentru absolvenţi ai Academiei Militare a Forţelor Armate „Alexandru cel Bun”

O nouă promoţie de absolvenţi ai Academiei Militare a Forţelor Armate „Alexandru cel Bun”, printre care şapte fete, a primit astăzi diplomele de licenţă şi gradul primar de „locotenent”, în cadrul unei festivităţi care a început cu un Tedeum la Catedrala Mitropolitană „Naşterea Domnului” din Capitală. Cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Vladimir, preoții capelani avându-l în […]