Actualitate

„Veniți acasă, cât mai sunt cei dragi în viață”

4129

Jurnalistul Dorin Galben, în parteneriat cu CIOFilm, a lansat aseară un filmuleț emoționant dedicat Sărbătorilor Pascale. Scenariul descrie revenirea în Moldova a protagonistului împreună cu fiica sa.

Personajul îi povestește copilei despre Moldova, despre Chișinău și despre locurile unde a crescut și a copilărit. Aceștia cumpără un buchet imens de lalele și bomboanele care i-au plăcut toată viață bunicii și merg să o viziteze.

Prin intermediul spotului, creatorii acestuia îndeamnă moldovenii să revină cât mai des în Moldova și să își revadă oamenii dragi. Vedeți producția integrală mai jos.


sursa zugo.md


Articole postate de același autor
2438

La începutul Anului nou bisericesc Preasfințitul IOAN al Sorocii a slujit la Catedrala mitropolitană

La data de 14 septembrie, în ziua pomenirii Sfântului Simeon Stâlpnicul, dar și la începutul Anului nou bisericesc, cu binecuvîntarea Înaltpreasfințitului VLADIMIR, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, Preasfințitul IOAN al Sorocii a slujit Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană „Nașterea Domnului” din municipiul Chișinău. La această slujbă au participat clericii locașului de închinare, la fel și […]