Actualitate

„Veniți acasă, cât mai sunt cei dragi în viață”

4145

Jurnalistul Dorin Galben, în parteneriat cu CIOFilm, a lansat aseară un filmuleț emoționant dedicat Sărbătorilor Pascale. Scenariul descrie revenirea în Moldova a protagonistului împreună cu fiica sa.

Personajul îi povestește copilei despre Moldova, despre Chișinău și despre locurile unde a crescut și a copilărit. Aceștia cumpără un buchet imens de lalele și bomboanele care i-au plăcut toată viață bunicii și merg să o viziteze.

Prin intermediul spotului, creatorii acestuia îndeamnă moldovenii să revină cât mai des în Moldova și să își revadă oamenii dragi. Vedeți producția integrală mai jos.


sursa zugo.md


Articole postate de același autor
455

Concursul de desen “Mergând spre Înviere”

In Săptămâna Patimilor, 12-19 aprilie 2020, a avut loc concursul de desen “Mergând spre Înviere” la care au participat copii cu vârste între 3 și 12 ani din parohiile Bisericii “Întâmpinarea Domnului” din cadrul Universității de Stat din Moldova, din Chișinău și Bisericii “Sfântul Ierarh Petru Movilă”, din localitatea Dumbrava. In această Săptămână Luminată, vom […]