Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

349
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
834

Fericiți sunt cei care le trăiesc pe toate pentru Hristos!

Lumea are mulți săraci cu duhul, dar nu cum se cuvine. Și mulți care plâng, dar pentru pagube de bani sau pentru pierderea fiilor. Și mulți blânzi, dar către patimile necurate. Mulți care flămânzesc și însetoșează, însă pentru a răpi cele străine și a câștiga cu nedreptate. Mulți milostivi, însă către trup și către ale […]

Articole postate de același autor
2175

Ședința grupului de lucru pentru pregătirea festivalului pascal din Fălești

Luni, 11 aprilie 2016, în incinta Secției de Cultură din Fălești a avut loc ședința grupului de pregătire și desfășurare al Cântului Pascal. Au participat: domnul Grigore Budu, șeful secției; doamna Ludmila Negrii, specialist cultural; protoiereul Anatoloe Negură, blagocinul raionului Fălești; protoiereul Andrei Spătaru, din satul Făleștii Noi, gazda festivalului pascal. După mai multe consultări […]