Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

334
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
2922

În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună!

  În fiecare zi putem face ca viața oamenilor să devină mai bună! Cu acest deviz, astăzi, Biserica din loc. Ghidighici a organizat un act de caritate în capitala noastră. Preotul Maxim Melinti, însoțit de voluntarii: Ștefan Bucșan, Arsen Grigorean, Cristian și Iuvenalie Coada, au împărțit 25 de colete cu un prânz cald. Mâncarea a […]

Articole postate de același autor
6613

Adjunctul şefului păcătoşilor

Într-o întâlnire cu Părintele Sofronie Saharov de la Essex, Klaus Kenneth îl întreabă pe acesta: – Părinte Sofronie, sunteţi păcătos? – Daaa! Categoric! Sunt cel mai păcătos! După care, gândindu-se puţin, Părintele Sofronie se corectează: – De fapt, a fost doar unul mai mare decât mine. Eu sunt al doilea dintre cei mai păcătoşi oameni […]