Actualitate

Învierea Domnului alături de persoanele fără adăpost

364
  Peste saptezeci de persoane fara adapost si nevoiasi, alaturi de colaboratorii Casei de Milostenie au sarbatirit Invierea Domnului. Lacrimile de multimire, recunostinta si bucurie au fost nelipsite pe fata acestora. Cozonaci si oua rosii, alaturi de prinzul traditional au veselit inimile singuratice si ranite de nevoi, dureri si necazuri zilnice… Hristos a Inviat! Adevarat a Inviat!

sursa aparatorul.md/


Articole Asemănătoare
203

Degeaba mergi la biserică, pentru ca ai aceeaşi comportare cu cei care nu merg

Acolo unde locuieşti, nu e vreun bătrân bolnav, care nu are pe nimeni? Tu, care te numeşti creştin, te-ai dus la uşa lui să-l întrebi dacă nu are nevoie de pâine, de lapte, de medicamente?! Cred ca nu! Bine ca ai tu de toate, bine ca se strică mâncarea în frigider, bine că ţi-e şifonierul […]

Articole postate de același autor
1156

Sfânta Marina – Doctorița necunoscută

Sfînta Marina a luat de la Dumnezeu  un har deosebit de a-i ocroti pe copii și mai cu seamă, pe cei firavi și bolnavi. De multe ori în viața noastră îi chemăm în rugăciune pe Dumnezeu și pe sfinții Săi. Așa a făcut o familie din Cipru, cunoscută pentru apelurile televizate de aflare a unui […]