sursa http://stirilocale.md/

Cum trebuie privită moartea…
Adesea vedem moartea ca pe o despărţire, deoarece ne gândim la noi şi la ceea ce se întâmplă pe pământ: a murit omul drag, am rămas orfani, suntem nevoiţi să ne trăim zilele rămase fără el, fără ea; prin această moarte parcă întreaga lume ar fi pierdut un om, ar fi rămas orfană. E doar […]

ÎPS Mitropolit Vladimir i-a fost conferit Titlul de Onoare al Ministerului Afacerilor Interne
Marți, 18 decembrie 2018, în cadrul unei întrevederi oficiale, cu prilejul aniversării a XXVIII-a de la formarea Poliției Republicii Moldova, Dl Alexandru Jizdan, Ministru al Afacerilor Interne, i-a conferit ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir Titlul de Onoare al Ministerului Afacerilor Interne, în semn de recunoștință pentru activitatea prodigioasă de formare moral-spirituală și aportul la educarea tinerei […]







