Actualitate

Credința învinge totul!

4305

"Tată, unde e mama?"

"A plecat la Domnul..."

"Cînd o să vină Dumnezeu, să știi, tata, mama o să învie prima, pentru că ea a fost cea mai bravo dintre noi toți...!"

Când nu mai ai puteri să lupți, nu-ți rămâne decât să accepți inevitabilul și să crezi în mai bine, deoarece credința, uneori, este singurul lucru care ne mai rămâne și pe care nimeni nu ni-l poate lua. Așa crede părintele Marin, parohul bisericii ”Sfântul Arhanghel Mihail” din centrul Capitalei. Acum două săptămâni, din cauza unei boli incurabile, soția sa a plecat în lumea celor drepți, lăsându-l singur cu opt copii.

 

Sursa: primul.md


Articole postate de același autor
1256

Duminica a IV-a după Paști la Catedrala “Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

În Duminica a IV-a după Paști, Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Biceni, s-a aflat în mijlocul mulțimii enoriașilor Catedralei “Sf. Irh. Nicolae” din Orhei, săvîrșind Sfînta și Dumnezeiasca Liturghie împreună cu un sobor de preoți și diaconi. După citirea pericopei evanghelice a zilei, de la Ioan V, 1-15, despre vindecarea slăbănogului de la scăldătoarea […]