Actualitate

Credința învinge totul!

4319

"Tată, unde e mama?"

"A plecat la Domnul..."

"Cînd o să vină Dumnezeu, să știi, tata, mama o să învie prima, pentru că ea a fost cea mai bravo dintre noi toți...!"

Când nu mai ai puteri să lupți, nu-ți rămâne decât să accepți inevitabilul și să crezi în mai bine, deoarece credința, uneori, este singurul lucru care ne mai rămâne și pe care nimeni nu ni-l poate lua. Așa crede părintele Marin, parohul bisericii ”Sfântul Arhanghel Mihail” din centrul Capitalei. Acum două săptămâni, din cauza unei boli incurabile, soția sa a plecat în lumea celor drepți, lăsându-l singur cu opt copii.

 

Sursa: primul.md


Articole postate de același autor
22

La ceasul rugăciunii, îngerii se roagă împreună cu tine!

La ceasul rugăciunii, memoria îţi aduce închipuirile vechilor lucruri, sau grijile noi, sau persoana celui care te-a întristat. Deci, păzeşte-ţi bine mintea, ca să nu-ţi pună înainte problemele ei. Şi să te îndemni continuu să conştientizezi înaintea cui te afli, pentru că este foarte firesc pentru minte să fie atrasă cu uşurinţă de ţinerea de minte […]