Actualitate

Credința învinge totul!

4323

"Tată, unde e mama?"

"A plecat la Domnul..."

"Cînd o să vină Dumnezeu, să știi, tata, mama o să învie prima, pentru că ea a fost cea mai bravo dintre noi toți...!"

Când nu mai ai puteri să lupți, nu-ți rămâne decât să accepți inevitabilul și să crezi în mai bine, deoarece credința, uneori, este singurul lucru care ne mai rămâne și pe care nimeni nu ni-l poate lua. Așa crede părintele Marin, parohul bisericii ”Sfântul Arhanghel Mihail” din centrul Capitalei. Acum două săptămâni, din cauza unei boli incurabile, soția sa a plecat în lumea celor drepți, lăsându-l singur cu opt copii.

 

Sursa: primul.md


Articole postate de același autor
1498

ÎPS Mitropolit Vladimir a oficiat slujba de sfinţire a Prestolului şi Sf. Liturghie în biserica ,,Sf. M. Mc. Dumitru,, de pe teritoriul Institutului de Neurologie și Neurochirurgie ”Diomid Gherman” din Chişinău

Vineri, 26 noiembrie 2021, în ziua cinstirii Sf. Irh. Ioan Gură de Aur (Hrisostom), Arhiepiscopul Constantinopolului, ÎPS  Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al Întregii Moldove a oficiat slujba de sfinţire a Prestolului şi Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie în biserica cu hramul ,,Sf. M. Mc. Dumitru,, de pe teritoriul Institutului de Neurologie și Neurochirurgie ”Diomid Gherman” din […]