Actualitate

Credința învinge totul!

4309

"Tată, unde e mama?"

"A plecat la Domnul..."

"Cînd o să vină Dumnezeu, să știi, tata, mama o să învie prima, pentru că ea a fost cea mai bravo dintre noi toți...!"

Când nu mai ai puteri să lupți, nu-ți rămâne decât să accepți inevitabilul și să crezi în mai bine, deoarece credința, uneori, este singurul lucru care ne mai rămâne și pe care nimeni nu ni-l poate lua. Așa crede părintele Marin, parohul bisericii ”Sfântul Arhanghel Mihail” din centrul Capitalei. Acum două săptămâni, din cauza unei boli incurabile, soția sa a plecat în lumea celor drepți, lăsându-l singur cu opt copii.

 

Sursa: primul.md


Articole postate de același autor
1679

„Îngerii cântă la a ta Preasfântă Adormire pe care o prăznuim cu credință… ” Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului la Mănăstirea Curchi

„Purtarea ei în pântece a fost minunată, nașterea a fost mai presus de fire, iar adormirea a fost slăvită, cu adevărat sfântă și prealăudată”. (Sfântul Epifanie al Ciprului) Marele Praznic al Adormirii Maicii Domnului a fost sărbătorit, sâmbătă, 28 august, la Mănăstirea Curchi. Preasfințitul Siluan, Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a întregii Moldove, a oficiat […]